nakladatelství PrometheusSLEVA PRO ŠKOLY nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus hledat v nakladatelství Prometheus objednávky - nakladatelství Prometheus novinky nakladatelství Prometheus připravujeme - nakladatelství Prometheus časopisy - nakladatelství Prometheus pro školy - nakladatelství Prometheus odkazy - nakladatelství Prometheus kontakty - nakladatelství Prometheus domů - nakladatelství Prometheus

 

  Jak objednávat   ks   tisk stránky  zpět  
M. Koman - V. Dřízal
Dejte hlavy dohromady a řešte úlohy

Cena: --- Kč
Vazba: V1
Počet stran: 58
Formát: A5
Vydání: 1.
Obchodní číslo: 9531137
ISBN: 80-7196-060-8
Titul je součástí řady: Praxe učitele matematiky, fyziky a informatiky

katalog nakladatelství Prometheus
Soubor úloh z oblíbené týmové soutěže pořádané od roku 1985 pro 11–12leté žáky ze základních škol s rozšířeným vyučováním matematice. Jde o úlohy, které stimulují zájem žáků o jejich řešení často již svou zajímavou a neobvyklou formulací, ale i netradičním způsobem řešení (početní i geometrické experimentování, práce s modely a jejich sítěmi, ...).
Řešení rozvíjí úsudek vycházející z vlastních žákovských matematických činností. Úspěch řešitelů je mnohdy korunován i překvapujícím výsledkem.

Soubor úloh je doplněn komentářem k různým způsobům řešení a návody pro učitele, jak problematiku úloh rozvíjet.

Publikace najde uplatnění i v nižších třídách víceletých gymnázií, ve třídách s rozšířenou výukou matematiky, v letních školách matematiky apod. Konkrétní činnosti, jako modelování a experimentování, mohou zaujmout i žáky z běžných tříd.


katalog nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus