nakladatelství PrometheusSLEVA PRO ŠKOLY nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus hledat v nakladatelství Prometheus objednávky - nakladatelství Prometheus novinky nakladatelství Prometheus připravujeme - nakladatelství Prometheus časopisy - nakladatelství Prometheus pro školy - nakladatelství Prometheus odkazy - nakladatelství Prometheus kontakty - nakladatelství Prometheus domů - nakladatelství Prometheus

 

  Jak objednávat   ks   tisk stránky  zpět  
E. Calda
Rovnice ve škole neřešené

Cena: --- Kč
Vazba: V1
Počet stran: 56
Formát: A5
Vydání: 1.
Obchodní číslo: 9531141
ISBN: 80-85849-88-7
Titul je součástí řady: Praxe učitele matematiky, fyziky a informatiky

katalog nakladatelství Prometheus
V publikaci se čtenáři mohou seznámit se způsoby řešení rovnic, se kterými se ve škole nesetkali. Pojednává o tom, jak určit všechny racionální kořeny algebraických rovnic s racionálními koeficienty, o řešení rovnic, v nichž vystupují celé části výrazů obsahující neznámou, a také o tom, jak postupovat při řešení „divokých“ rovnic a jejich soustav, pro něž nejsou vytvořeny žádné algoritmy, a kdy je řešitel odkázán pouze na svůj důvtip a zkušenost.
Je zde ukázána i řada problémů s rovnicemi a s jejich řešením a na závěr je uvedeno krátké pojednání z oblasti matematické scifi: o bludných kořenech algebraických rovnic. Publikace obsahuje mnoho příkladů, jimiž je možné zpestřit vyučovací hodinu, může být použita i pro práci v kroužcích a seminářích, popř. ji mohou využít studenti toužící rozšířit si své matematické obzory.


katalog nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus