nakladatelství PrometheusSLEVA PRO ŠKOLY nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus hledat v nakladatelství Prometheus objednávky - nakladatelství Prometheus novinky nakladatelství Prometheus připravujeme - nakladatelství Prometheus časopisy - nakladatelství Prometheus pro školy - nakladatelství Prometheus odkazy - nakladatelství Prometheus kontakty - nakladatelství Prometheus domů - nakladatelství Prometheus

 

  Jak objednávat   ks   tisk stránky  zpět  
J. Mikulčák a kol.
Matematické, fyzikální a chemické tabulky a vzorce pro střední školy

Cena: 305 Kč
Vazba: V2
Počet stran: 280
Formát: B5
Vydání: 4.
Obchodní číslo: 0131356
ISBN: 978-80-7196-560-2

Ukázka ke stažení - zde

katalog nakladatelství Prometheus
Důležitá pomůcka pro řešení praktických problémů v matematice, fyzice, chemii, astronomii i v dalších přírodovědných oborech respektuje požadavky, které vyplývají z vývoje v posledních desetiletích, jak v odborné oblasti, tak ve školské praxi.

V matematické části nejsou uvedeny tabulky čísel, které lze získat pomocí kalkulačky, např. logaritmů, ale je rozšířen přehled středoškolského učiva matematiky. Ve fyzikální a chemické části byly údaje revidovány s použitím nejnovějších pramenů a přidány byly další tabulky fyzikálních veličin potřebných ve fyzikální praxi. Příručka obsahuje řadu informací potřebných k pochopení souvislostí, k správnému užívání termínů, k získání představy o charakteristických hodnotách různých veličin i k počáteční orientaci v nových oborech.

Publikace již obsahuje nové definice základních jednotek soustavy SI, které vstoupily v platnost na Světový den metrologie 20. května 2019.

Tato příručka bude nepostradatelnou knihou nejen pro středoškolské studenty, ale i pro vysokoškoláky a pro další zájemce z řad odborné i laické veřejnosti.


katalog nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus
Schválilo MŠMT č. j. MSMT-4312/2021-4 dne 1. dubna 2021 k zařazení do seznamu učebnic pro střední vzdělávání jako součást ucelené řady učebnic pro obsahový okruh matematické vzdělávání a přírodovědné vzdělávání s dobou platnosti šest let.