nakladatelství PrometheusSLEVA PRO ŠKOLY nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus hledat v nakladatelství Prometheus objednávky - nakladatelství Prometheus novinky nakladatelství Prometheus připravujeme - nakladatelství Prometheus časopisy - nakladatelství Prometheus pro školy - nakladatelství Prometheus odkazy - nakladatelství Prometheus kontakty - nakladatelství Prometheus domů - nakladatelství Prometheus

 

  Jak objednávat   ks   tisk stránky  zpět  
J. Bečvář – I. Štoll
Archimedes


Cena: 115 Kč
Vazba: V2
Počet stran: 72
Formát: A5
Vydání: 1.
Obchodní číslo: 0131344
ISBN: 80-7196-273-2
Titul je součástí řady: Velké postavy vědeckého nebe

katalog nakladatelství Prometheus
Archimedes ze Syrakus (287? - 212 př.n.l.) byl největším fyzikem starověku, velkým matematikem a technikem.
V matematice se proslavil zejména aproximací čísla, integračními postupy (kvadratury a kubatury), hledáním těžišť a zkoumáním křivek. Přišel i s některými myšlenkami, které jsou dnes součástí teorie množin a diskretních geometrií.
Ve fyzice jsou známy jeho výsledky ve statice a hydrostatice, zejména zákony rovnováhy na jednoduchých strojích a vztlakových sil. Archimedův zákon sloužil téměř dva tisíce let jako hlavní metoda určování hustoty a složení látek. Své matematické a fyzikální znalosti bohatě uplatnil jako technik a vojenský inženýr, zejména při obléhání Syrakus Římany. Se svými více než 30 vynálezy byl vlastně Edisonem starověku. Jeho proslulé výroky a historky se staly legendárními.

Publikace byla připravena ve spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků.
katalog nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus