nakladatelství PrometheusSLEVA PRO ŠKOLY nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus hledat v nakladatelství Prometheus objednávky - nakladatelství Prometheus novinky nakladatelství Prometheus připravujeme - nakladatelství Prometheus časopisy - nakladatelství Prometheus pro školy - nakladatelství Prometheus odkazy - nakladatelství Prometheus kontakty - nakladatelství Prometheus domů - nakladatelství Prometheus

 

  Jak objednávat   ks   tisk stránky  zpět  
V. Žák
Fyzikální úlohy pro střední školy – pouze jako E-KNIHA

Cena: --- Kč
Vazba: V2
Počet stran: 260
Formát: A5
Vydání: 1.
Obchodní číslo: 0921468
ISBN: 978-80-7196-411-7
Titul je součástí řady: Sbírky úloh z fyziky pro střední školy

Ukázka ke stažení - zde

katalog nakladatelství Prometheus

Knihu již nebudeme vydávat v tištěné podobě.
Publikaci je ale možné zakoupit jako E-KNIHU na našich stránkách prometheus-eknihy.cz

_______________________________________________________________________________________________ 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: 
Nejprve ukončete objednávku tištěných knih. E-KNIHY jsou vedeny na jiném portálu.
_______________________________________________________________________________________________

Publikace si klade za cíl nejen připravit žáky středních škol na maturitu z fyziky, ale také průběžně žákům pomáhat při jejich přípravě na jednotlivé hodiny fyziky během celého studia na střední škole. Zároveň může sbírka dobře posloužit i zájemcům o vysokoškolské studium při jejich přípravě na přijímací zkoušku z fyziky.

Sbírka obsahuje více než 400 zajímavých úloh, které jsou rozděleny do 7 oddílů: Mechanika, Molekulová fyzika a termika, Mechanické kmitání a vlnění, Elektřina a magnetismus, Optika, Speciální teorie relativity a Fyzika mikrosvěta.

V každém oddílu jsou úlohy 2 typů: úlohy A (s postupem řešení a s výsledkem) a úlohy B (úlohy na podobné téma jen s výsledkem). Žáci si tedy mohou nejprve prostudovat úlohy typu A z dané části fyziky a potom si sami zkusit řešit podobné úlohy typu B.

Témata úloh – tedy to, co si žáci mají řešením úloh procvičit – jsou uvedena na konci sbírky v části zvané Požadavky na znalosti a dovednosti maturantů a maturantek, a to pod stejným kódem, jako jsou kódy daných úloh. 

Pro náročnější studenty jsou navíc zařazeny úlohy C, které jsou obecně obtížnější, například proto, že se v nich prolíná více fyzikálních oborů, jsou matematicky náročnější nebo přesahují z fyziky do jiných oborů. K některým úlohám typu C jsou uvedeny nápovědy.


katalog nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus