nakladatelství PrometheusSLEVA PRO ŠKOLY nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus hledat v nakladatelství Prometheus objednávky - nakladatelství Prometheus novinky nakladatelství Prometheus připravujeme - nakladatelství Prometheus časopisy - nakladatelství Prometheus pro školy - nakladatelství Prometheus odkazy - nakladatelství Prometheus kontakty - nakladatelství Prometheus domů - nakladatelství Prometheus

 

  Jak objednávat   ks   tisk stránky  zpět  
J. Robová a kol.
Sbírka aplikačních úloh ze středoškolské matematiky

Cena: 212 Kč
Vazba: V4
Počet stran: 160
Formát: B5
Vydání: 1.
Obchodní číslo: 1321495
ISBN: 978-80-7196-445-2

Ukázka ke stažení - zde

katalog nakladatelství Prometheus

Publikace poskytuje učitelům a žákům středních škol reálné aplikační úlohy z různých oblastí matematiky a ukázat tak užitečnost matematiky jako důležitého nástroje pro řešení různých situací v běžném životě. Sbírka pokrývá základní partie středoškolské matematiky, a to zejména témata:

  • základní pojmy (zejména procenta),
  • rovnice, nerovnice a jejich soustavy,
  • funkce, jejich grafy a vlastnosti,
  • goniometrie,
  • planimetrie a stereometrie,
  • pravděpodobnost.

Ke každému tématu jsou uvedeny řešené vzorové příklady, za kterými následují neřešené úlohy obdobného charakteru. Tyto úlohy jsou určeny k procvičení látky a návody na jejich řešení včetně výsledků jsou k dispozici v závěrečné části sbírky. Před vzorovými příklady, jejichž řešení vyžaduje konkrétní znalosti z dalších oborů jako je například fyzika, chemie či biologie, jsou doplněny krátké úvody k dané problematice. Sbírka rovněž obsahuje řadu ilustračních obrázků a schémat, které přibližují žákům matematické modely daných situací a současně přispívají k pochopení podstaty matematického řešení.


katalog nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus