nakladatelství PrometheusSLEVA PRO ŠKOLY nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus hledat v nakladatelství Prometheus objednávky - nakladatelství Prometheus novinky nakladatelství Prometheus připravujeme - nakladatelství Prometheus časopisy - nakladatelství Prometheus pro školy - nakladatelství Prometheus odkazy - nakladatelství Prometheus kontakty - nakladatelství Prometheus domů - nakladatelství Prometheus

 

  Jak objednávat   ks   tisk stránky  zpět  
M. Macháček
Fyzika pro gymnázia – Astrofyzika

Cena: 187 Kč
Vazba: V2
Počet stran: 164
Formát: A5
Vydání: 4.
Obchodní číslo: 9421082
ISBN: 978-80-7196-516-9
Titul je součástí řady: Monotematická řada učebnic fyziky pro gymnázia

Ukázka ke stažení - zde

katalog nakladatelství Prometheus

V pořadí již 4. vydání učebnice obsahuje aktualizované poznatky nejen o sluneční soustavě, o Slunci, Zemi, Měsíci, o dalších planetách, planetkách, kometách a meteoroidech, ale i o hvězdách a galaxiích. Učebnice rovněž přináší pohled na dějiny sluneční soustavy, zabývá se charakteristikami hvězd (hvězdná velikost, paralaxa, spektrum, exoplanety), jejich vznikem a vývojem (HR diagram), naší Galaxií, ale i jinými galaxiemi, kosmologií čili vesmírem jako celkem. Ve čtyřech dodatcích se autor věnuje možnosti života ve vesmíru, vzniku a vývoji kalendáře, historii poznávání vesmíru a astronomickým pozorováním. Jednotlivé kapitoly a články obsahují řadu zajímavých otázek a problémových úloh, jejichž podrobné řešení je uvedeno v závěru knihy v kapitole Řešení problémů. Učebnice je doplněna 16 stranami barevné přílohy.


katalog nakladatelství Prometheus
katalog nakladatelství Prometheus
Schválilo MŠMT č. j. MSMT-4312/2021-3 dne 1. dubna 2021 k zařazení do seznamu učebnic pro střední vzdělávání jako součást ucelené řady učebnic pro vzdělávací obor Fyzika s dobou platnosti pět let.